Petra Kovaříková

e-mail: petr.kovarda@seznam.cz
Diskuze o paréze brach. plexu
Diskuze o paréze brach. plexu
Jméno / odeslat anonymně
Opište prosím kontrolní kód "9813"
:-):-D:-D:-P:-O:-(:-B:-/:-o;-)B-):-X>-)]-|[-][-]love
Kde prosím koupíme nějaký elektrostimulator a kolik je jeho cena?Diky za Info.
Ahoj všem! Stručně náš příběh: paréza horní i dolní typ. U syna byla špatně odhadnuta porodní váha - předpoklad - 4,5 kg, proto byl porod naplánovaný normální cestou. Po těžkém porodu a zvážení měl syn 5,15 kg a 55 cm a parézu...Cvičili jsme od třetího dne po porodu (masáže suchou žínkou, protahování)Po týdnu - Vojtovka-cvičili jsme 6x za den do 2 let. Od druhého dne byly podávány vitamíny B řady. Dnes je synovi 14 let. Ruka má normální délku, vše rozcvičeno. Postiženou rukou píše, hraje hry ,...je plně funkční. Zbytky se kterými musíte počítat - hlavně nedokonalé otáčení předloktí a trošku odlišné držení celé končeti v klidové poloze.
Mám jednu radu, kterou jsem nikde nenašla, ale nám ohromně pomohla.Postížená ruka většinu leží podél těla a druhá je v rpřirozené poloze. Od duhého dne synovi ruku tzv. vyvazovali - dali do stejné polohy ,jako zdravou ručku a fixovali ji za zápěstí obvazem a druhý konec obvazu byl připevněn k postýlce. Ruka si zvyká na to jakoou by měla mít polohu ve spánku a snižuje se riziko zkracování svalů.
Mějte opravdu trpělivost - vyplatí se to. Syn měří ve 14 letech 180 cm - není na něm nic znát - je spokojený a plně soběstačný.
Ahoj, dlouho jsem tady nebyla a nenapsala. Náš Vítek nakonec do Německa nejel a operovali ho tady u nás na Bulovce v Praze,Prof. Dungl. Až když jsem žádali o příspěvek na operaci od zdav.pojištovny, tak jsme chtěli potvrzení, že nelze u nás operace provést, tak nám ji najednou nabídli a byli jsme překvapeni, že jsou nějaké možnosti i u nás. Prof.Haninec z Vinohrad nás poslal na Bulovku do soukromé ordinace Prof.Dungla, kde Vitečka v září 2012 operovali. Pak nám hlavně doporučili elekto, tak jsme si koupili stoj BTL 4000 na každodenní stimulaci.Po operaci ramene se ruka sice zlepšila, ale s prsty pořád nehýbe jen minimálně a palec ukazovák. Dlaň neotevře.Vojtovka nám prý už moc nepomůže,tak se snažíme jen cvičit a protahovat + elektro. Snad prý do budoucna ještě nás budou operovat, aby mu zlepšili ty prsty, ale nic konkrétního nám neřekli kontrola v prosinci 2013.tak uvidíme.
Ted se chystáme do lázní v Jánských lázní, ale snad končí, jsem z toho v šoku, moc se nám tam líbilo a nechápu to, že něco tak perfektního můžou zrušit a prodat.smiley
Ahoj holky,mohu se zeptat jak pokračuje Johanka a Vítek? byli nakonec na operaci a po jak dlouhé době jste pozorovali zlepšení?my máme 4m po operaci a stále žádné pokroky,jsem už ztoho zoufalá!máme za sebou aji maěsíc lázní v Jánkách,4x denně vojtíme a 1x denně stimulujeme a pokroky žádné smiley díky za odpověď Dana
S paní Lenkou jsme si nakonec vyměnily pár e-mailů, koho by zajímal jejich celý příběh, najde jej v sekci naše příběhy - Johančin příběh :-)
Ahoj, máme stejný problém. Nyní jsou nám 4měsíce. Těžká smíšená pareza. Dnes máme kontrolu na EMG ve Vinohradech. Pak možná operace. Nespím, mám stres.... bojím se a tak čtu diskuze. My chodíme i na koníky. Hipoterapie je taky dobrá. Chodíme od 3měsíců. Jezdíte také někdo na EMG? Máte někdo po operaci, krom Vítka ? Ještě jedna rada... vydupala jsem si lázně od 2měsíců ! Byli jsme v Jánkách! Pediatr mě podpořil na pojišťovně a tam jsem pak šla i s malou jim ukázat co jí je a co pro ní mohou udělat. Urgujte pojišťovny, stojí to za to ! Pokrok byl ohromný ! Bohužel 2svaly máme stále bez odezvy :(, ale ostatní se velmi zlepšilo. Johanka byla nejmenší miminko, co tam měli. A v létě jedem znovu, aspoň doufám. Hodně síly všem maminkám !
parezu brachiálního plexu je nutné rehbilitovat od narození
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one