Petra Kovaříková

e-mail: petr.kovarda@seznam.cz
Diskuze o paréze brach. plexu
REHABILITACE A FYZIOTERAPEUT
- vybírejte pečlivě jak místo, kam budete jezdit, tak i samotnou fyzioterapeutku/terapeuta. Terapeut musí mít zkušenosti s cvičením parézky, čím je má větší/čím víc odcvičil dětí s tímto problémem, tím lépe pro vás. Měl by vám cvičení vždy dobře ukázat, tak abyste je pochopili, vysvětlit vám, jak má dítě v určitých polohách reagovat, vyzkoušet jak zacvičíte s miminkem vy, vést vás a když je to nutné, tak i např. přiložením své ruky na vaši ukázat směr a sílu tlaku na reflexní bod. Měl by být empatický, zajímat se jak vám jde cvičení doma, jaké máte doma podmínky, vysvětlit vám všechny souvislosti, které jsou s Vojtováním spojené a ochotně zodpovědět vaše dotazy.
Dlouhodobý úspěch terapie Vojtovou metodou závisí na spolupráci terapeuta a rodiče/ů.

OBECNÉ
- po porodu je možné obnovu nervů podpořit léky - předepíše pediatr, nebo neurolog
nám je předepsala naše pediatrička hned při první návštěvě doma po porodu. Brali jsme:
Pyridoxin 2x denně půl tablety a Thyamin 2x denně 1/4 tabletky asi do Lindiných třech měsíců. Během šestinedělí k nám doktorka jezdila cca 2x týdně píchat Lindě injekce s vitamínem B12.


-Cestovní náhrada - CESŤÁK
cesty na rehabilitaci proplácí pojišťovna (podle ujetých KM), je nutné u pediatra nebo neurologa požádat o vyplnění formuláře, který je na deset jízd. Na rehabilitacích vám jej budou při každé návštěvě potvrzovat a po té jej můžete uplatnit u svojí pojišťovny.
Nechte si zasílat novinky přímo do Vaší emailové schránky
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one